Aktualności

Zapraszamy do akcji "Samorządy Mają Głos"
  • Autor: Michał Tragarz
  • Data: 24.08.2017

Rozkręć z nami swój samorząd! Dokonaj dobrych wyborów od początku. Przyłącz się do akcji Samorządu Mają Głos i zorganizuj demokratyczne wybory do władz samorządu uczniowskiego w swojej szkole.

Zapraszamy do udziału w siódmej edycji ogólnopolskiej akcji „Samorządy Mają Głos”, której celem jest wsparcie szkół w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz samorządu uczniowskiego. Dołącz do kilkuset szkół w całej Polsce, w ramach akcji każdy zespół otrzyma:

  • praktyczny poradnik krok po kroku jak zorganizować demokratyczne wybory do władz samorządu uczniowskiego;
  • wzory kart do głosowania oraz protokołu (materiały online);
  • materiały, które wzbogacą szkolne wybory - scenariusze debat, lekcji, propozycje kampanii wyborczych;
  • dostęp do platformy łączącej samorządy uczniowskie;
  • bieżące wsparcie ze strony koordynatorów projektu 

Do akcji szkołę może zgłosić nauczyciel/nauczycielka odpowiedzialny za działania samorządu uczniowskiego w szkole. Nauczyciel/nauczycielka zgłasza swój udział w projekcie wraz z 1-4 uczniów/uczennic, którzy wyrazili chęć organizacji szkolnych wyborów (uczniowska komisja wyborcza). 

UWAGA: Zgłoś szkołę do dnia 14 września 2017 a otrzymasz pocztą komplet materiałów papierowych pocztą!

Na czym polega udział w akcji Samorządy Mają Głos?

Szkoła, zgłaszając się do akcji, zobowiązuje się do zorganizowania wyborów do władz samorządu uczniowskiego zgodnie z zasadami i procedurami demokratycznymi opisanymi w publikacji "Wybory do władz samorządu uczniowskiego. Poradnik praktyczny". W szczególności szkoła zobowiązuje się prowadzić wybory według następujących zasad:

Żeby otrzymać zaświadczenie o udziale w akcji, szkoła musi w zakładce "Kandydaci" opublikować sylwetki osób kandydujacych do władz SU w szkole a po zakończeniu wyborów opublikować wyniki na platformie.

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 29 września 2017, który będzie wspólnym dniem demokratycznych wyborów do władz Samorządu Uczniowskiego. Rejestracja dostępna na platformie w zakładce "rejestracja". 

Przed przystąpieniem do akcji zapoznaj się z jej regulaminem.Michał Tragarz